Březen 2016

A máte po srandě

24. března 2016 v 15:33 | Arbolet Utopie
Dobrý den. Tak a máte po srandě. Vy, Vy všichni co jste se nerozhoupaly a nevstoupily do ARBOLETU dříve. Ani bychom se nedivili, kdyby možnost vstupu už neobnovily vůbec a pracovaly pouze s penězi, které tam vložily, vkládají a budou vkládat aktivní členové. Na Rootu je opravdu dost naštvaly a další s tím související události je k deaktivaci pozvánek donutili. (nedivíme se) Nicméně ti aktivní členové se teď momentálně musí cítit na koni. Vlastně je nic neohrožuje (masivní nárůst členů) ani nic podobného jim nehrozí. A celý projekt pracuje pouze pro ně a pro zaměstnance firmy. My u nás víme, že když se s nimi bavíme, tak mluví ve smyslu, že to můžou dávno zabalit, že mají, jak se říká nahrabáno. Komunikace s nimi z pravidla probíhá mezi 00:00 až 03:00 hodinou. Je to parta workoholiků (párkrát do roka taky alkoholiků) a že práce je pro ně drogou. Je prostě baví zdokonalovat celý již tak perfektní systém, dělat ho ještě více nedobytným atd. Další věcí je, že je to celé baví pro to, že jsou z malé české země a že zde nikdo takový není a asi dlouho nebude. Je baví jít proti proudu, dělat něco co mnozí jak se zdá ani moc nechápou, a také je baví odrážet ty různé nesmyslné kritiky, které je čím dál tím víc. Ta kritika je naopak posiluje a dodává další elán do ještě lepších výsledků. Je to parta mladých programátorů a grafiků, kteří se projektem ARBOLET prostě jenom baví, a těm co jim věří, nabízejí profit, o kterém již bylo vše X krát zveřejněno. Nevíme, kdo jsou, odkud jsou, neznáme jejich ičo ani nic podobného, ale to není rozhodující. Důležité je, že je za nimi vidět obrovský kus práce na projektu, který se neustále vyvíjí a bezvadně funguje. Tento článek jsme napsali na ARBOLET UTOPII, dle toho co víme. Možná to vypadá, že jsme na jejich straně, ale opak je pravdou. Po zjištění těchto informací si budeme dávat o to větší pozor a budeme Vás okamžitě informovat o jejich pochybeních a přešlapech vůči stávajícím klientům. Přece jenom jsme si s nimi vybudovali jistý vztah a máme k nim blíže než kdo jiný. Je na Vás jestli nám věříte či nikoliv. Každopádně "lidé bděte"

Vyjádření k ROOT

18. března 2016 v 2:01 | Arbolet Utopie
Dobrý večer Arbolet, s kterým již nějaký čas komunikujeme nám zaslal jisté informace, které se týkají webu ROOT. Rozhodli jsme se tuto zprávu okamžitě na našem profilu vystavit pro širokou veřejnost. Žádné další informace nemáme, takže neni důvod tyto informace dál nepředávat.
Vyjádření k ROOT
Dnes nám byl zaslán text z diskuse o nás na ROOT.cz, abychom se k němu vyjádřili. Bude tedy dobře, když takto učiníme pro objasnění a možná i mírné rozptýlení nejrůznějších dojmů.

Zmíněný text (sice tvrdě laděný, ale zato dobře zformulovaný):
Jak jsem tu už odkazoval, podle popisu se to tváří jako kopie ARBX, o kterém dokonce drze tvrdí, že jej prý "na darknetu" vyvíjeli. Na rozdíl od Arboletu ale ARBX:
neslibuje žádné pevné zhodnocení
není anonymní
má detailní statistiky
po pohledu do blockchainu viditelně obchoduje
nemá web plný nesmyslných a namachrovaných tvrzení o darknetu, super zabezpečení vypočítané s pravděpodobností na devět desetinných míst, garantování výnosů a srdceryvných výlevech o tom, jak měsíce nespali a jak jim chodí desítky děkovných dopisů denně (nepsal to náhodou Radek Hulán?)

Půjdeme na to popořádku

Jak jsem tu už odkazoval, podle popisu se to tváří jako kopie ARBX, o kterém dokonce drze tvrdí, že jej prý "na darknetu" vyvíjeli.
Tímto jsme byli vážně zaskočeni. Rozhodně netvrdíme, že jsme kopií tohoto projektu a popravdě jsme jej ani sami nezaznamenali. Jestliže bychom u nás chtěli těžit ze slávy něčeho na internetu, tak rozhodně ne tohoto, o čem nikdo v ČR ani neslyšel. Kdybychom na Cape Townské ARBX chtěli odkazovat, tak to rozhodně nesedí s našimi texty. ARBX jsme si říkali na deepwebu a to ještě před tím, než vzniklo toto zmiňované ARBX (dle Whois 2015). Proč bychom se ale nakonec jmenovali Arbolet, kdybychom chtěli těžit toto? Určitě ne kvůli pochopitelně příznačnému letadlu. smile emoticon
Jak jsme drzí, či nikoli, tak to považujeme za záležitost osobního vkusu. Tento názor akceptujeme a vyvracet jej samozřejmě nemůžeme.

Uvedeme tedy na připravovanou novou hlavní stránku prohlášení, že se zmíněnou službou nemáme, krom shody jmen a podobného BTC zaměření nic společného, abychom definitivně vyvrátili tuto opodstatněnou spekulaci.

neslibuje žádné pevné zhodnocení
Deklarujeme, že jsme prozatím schopni udržet zhodnocení, které máme uvedeno. Navíc už někteří naši členi vědí, že to ve skutečnosti není tak vysoké zhodnocení, protože jsou procenta už dlouho na půl přerozdělena mezi vrstvu a výstup kvůli stabilizačním procesům. Pozvánky budeme muset už velmi brzy do odvolání úplně zastavit. Pokud bychom ale nebyli schopni udržet výnosy a operovali s nadbytečným množstvím členského kapitálu, tak bychom je určitě museli dočasně snížit, což už jsme s mnohými také diskutovali.

není anonymní
Dobře. My jsme. Všem našim členům jsme to řekli. Nikoho nenutíme, aby vstoupil do neprověřené anonymní služby. Jde nám o to, abychom si onu důvěru mohli postupně vysloužit činy pro naší úzkou komunitu. Nechceme se v dnešním světě stávat veřejně známými. Naše identity chápeme jako velmi osobní věc a když to někdo nepřijme, tak tomu rozumíme a nemusí s námi přeci nijak spolupracovat.

má detailní statistiky
Máme své vnitřní statistiky, podle kterých provádíme analýzy. Pokud bychom své statistiky vydávali, tak nás také kdokoliv může napadnout za jejich hodnověrnost, pravost atd. V tomto bodě prozatím reálně přijatelné a bezpečné východisko nevidíme. Bereme to jako podnětnou myšlenku a zvážíme do budoucna zveřejnění informací i z této oblasti.

po pohledu do blockchainu viditelně obchoduje
Aktuálně prostředky klientů po několika dnech prochází anonymizačním procesem, tudíž člen vidí, že jeho část odešla na nějakou další adresu. Kdybychom působili viditelně, tak by to přineslo navíc jistá rizika. Pak už by kdokoliv, kdo by měl silný zájem na odhalení, mohl zjistit, pod jakými identitami obchodujeme. Je to jedna z možností, která přidává na transparentnosti, ale my jsme zvolili možnost druhou s vyšší mírou anonymity. Vystavili bychom se tímto dohledu, který by si dobrovolně nejspíš nikdo nepřál.

nemá web plný nesmyslných a namachrovaných tvrzení o darknetu, super zabezpečení vypočítané s pravděpodobností na devět desetinných míst, garantování výnosů a srdceryvných výlevech o tom, jak měsíce nespali a jak jim chodí desítky děkovných dopisů denně
Na deepwebu jsme začínali, zkoušeli, testovali a zažili i spousty problémů. Působit v tomto ohledu "namachrovaně", tak to rozhodně nebylo naším záměrem.
V ohledu zabezpečení a v dopisech musíme dát ovšem pisateli za pravdu. Chtěli jsme tímto vyjádřit, že jsme dobře zabezpečení s pravděpodobností vnějšího napadení tzv. nula celá nula nula nic. I ten armádní superpočítač byl více méně odhad z naší strany. Skutečně jsme to takto detailně nepropočítávali. Nepředpokládali jsme, že na tom bude opravdu někomu záležet. Chystáme také nové stránky, kde toto už nebude.
Výnosy garantujeme s tím, že se zkrátka mohou v čase měnit. Věříme si dostatečně na to, že jsme schopni finance zhodnocovat. Ale určitě nikoli na vždy, příliš velké skupině lidí a s až moc vysokým objemem financí. Stále zkoušíme a zjišťujeme, analyzujeme a hledáme nové příležitosti.

Naše děkovné dopisy jsou realitou. Dobře, každý den nedostáváme desítky. Jsme ale rádi i za pár denně. Bývají dny, kdy je jich mnoho. V průměru na den je to ale určitě méně. Přiznáváme, že se tedy jednalo o emočně laděnou expresi toho, že nám celkově dostatek lidí děkuje za náš přínos a pomoc při jejich problémech a nás to těší. Nenapadlo nás, že to bude skutečně někomu trnem v oku a můžeme toto tvrzení dodatečně uvést na pravou míru.

Opravdu se snažíme v naší společné vizi, která se snad už brzy stane realitou. Díky tomu jsme velmi dlouho spát ani nemohli. Výnosy se mohou změnit (nikoliv pro ty investice, které proběhly s vědomím současného úroku), ale to ať si rozhodnou sami členové, zda skupinu uzavřít a výnosy zachovat a nebo pootevřít dalším, a výnosy upravit. Vytváříme sice malou, ale zase stabilní členskou komunitu a tvoříme s ní alternativní médium, které doufáme, že nebude mít v ČR obdoby. Používáme k tomu zdroje, které máme k dispozici a nechceme nikdy a nikoho okrást o peníze, které prostě nejsou naše. Ve sféře nových alternativních prostředků vidíme obrovský potenciál růstu a členům nejrůznějšími články a překlady videí ukazujeme, proč.

Jestliže se ROOT komunita shodne a určí svého mluvčího, který nám bude podávat takto pěkně shrnuté a pádné argumenty proti nám, tak jsme ochotni vést na toto téma dialog. Pouze ale za předpokladu, vynechají-li se z komunikace vulgarismy...

No tak uvidíme jak to bude dál

17. března 2016 v 18:03 | Arbolet Utopie
Dobrý den. Tentokrát jsme se odmlčeli na více dní, nicméně to jdeme napravit tímto článkem, kterým přece jenom potvrdíme náš název ARBOLET UTOPIE. My jsme měli ze začátku k tomuto projektu velký despekt. Postupně jsme se s celým projektem seznámili. Dokonce jsme se dostali do situace, že jsme vlastníkům tohoto projektu položili opravdu hodně pro nás důležitých dotazů, na které jsme dostaly více méně uspokojivé dotazy. Posléze se nám podařilo do systému registrovat. Podařilo se nám do systému vložit peníze. A dokonce se nám podařilo po krátkém zhodnocování peníze vybrat. Vše přesně dle toho jak to ARBOLET uvádí. Musíme podotknout, že šlo o mikro částku v porovnání s tím, s jakými částkami ARBOLET běžně obchoduje. Hledali jsme na internetu nějaké informační zdroje, kde by byly jasné důkazy o tom, že ARBOLET není tím, čím se zdá být. Vyzvaly jsme naše čtenáře, aby nám v případě negativní zkušenosti dali vědět. Že vše zcela nezkresleně zveřejníme. A nic. Takže jsme ARBOLETU opravdu začali důvěřovat.
Teď, ale přišel další možná zásadnější důvod tomuto projektu přece jenom nedůvěřovat. Toto fórum http://forum.root.cz/index.php?topic=12914.90 je důkazem, že o ARBOLET je zájem, ale že mu stále někteří lidé nedůvěřují. Musíme popravdě říct, že nás samotné toto fórum nahlodalo. Na sedmé straně fóra viz odkaz výše, jakýsi Sten a další členové položili otázky, které Vás zajímají. V této konotaci jsme se rozhodli velice důrazně požádat ARBOLET o stanovisko, a aby uvedli opodstatněné domněnky na pravou míru, protože jak je vidět tak Vás tyto informace opravdu zajímají. Uvidíme dál, co se stane. Tentokrát platí více než kdy jindy "Lidé bděte a přemýšlejte u toho, co děláte se svými penězi" Vaše ARBOLET UTOPIE.

Úspěšný výběr peněz

8. března 2016 v 16:35 | Arbolet Utopie
Dobrý den. Opět pár vět k projektu ARBOLET. Na základě zkušeností, které jsme popsaly v minulém článku, jsme si jistou částku peněz nechaly převést z druhé vrstvy na vrstvu první. Protož pouze z té se dají peníze vybírat. Před započetím celého procesu je třeba si určit částku, kterou budete převádět a tu si z Kč převést na BTC. Počítejte, že to bude částka menší než 1 BTC. Když tedy nebudete vybírat více jak dejme tomu 11.000,- Kč. Každopádně částku v BTC a Vaší BTC peněženku uvedete v prvním kroku. Další kroky jsou jasně popsány v návodu na výběr, ale ty zde nebudeme podrobně popisovat. Zaprvé my jako ARBOLET UTOPIE nesloužíme jako návod na procesy v tomto projektu a za druhé se nechceme dostat do konfliktu s vnitřními řády ARBOLETU. Každopádně celý proces výběru proběhl bez sebemenších problémů. Tedy virtuálně, s tím že převod z české banky do české banky trvá cca 2 dny. Co tedy, počkáme a udíme, jestli nám koruny přijdou. Z účtu ARBOLETU jsou pryč okamžitě, s tím počítejte. Člověk se v tu chvíli cítí tak nějak nejistě. Každopádně jsme cca hodinu po provedení této transakce odcházely domů a nedalo nám to a podívali jsme se na účet. Nic jsme nečekaly a o to více nás překvapilo, že peníze už byly na účtu. To nás opravdu překvapilo. Nicméně jsme přišli na to, že ten kdo Vám peníze převádí, disponuje účty u několika bank. A v tom je ten zakopaný pes. Použil tu samou banku, u které máme vedený účet pro tyto účely i my a proto tam ty peníze byly prakticky obratem. To musíme tedy smeknout. To bylo fakt super. A kolik nás ta transakce stála. No jestli jsme správně počítaly, tak nás to stálo 3,9% vybírané částky. Jestli je to hodně nebo málo, to necháme na Vašem úsudku. Jediné co nám na celé věci přišlo trochu podivné, tak opravdu dlouhá doba než se Vám připíšou BTC peníze do BTC peněženky a vy s nimi můžete dál nakládat. To ale není problém ARBOLETU, ale procesů samotné BTC peněženky. Tento proces trvá déle, než samotný přesun již českých korun od toho kdo od Vás odkoupil BTC. Snad jsme zde nevyzradili něco, za co by nás mohl ARBOLET pokárat. Když to shrneme, tak peníze jsme dostaly, to je to hlavní. Hned je tam pošleme zpět, aby se mohly rozmnožovat. Jediná věc, kterou si stejně nemůžeme odpustit je. Bude takto vše perfektně a především pravidelně fungovat i u podstatně vyšších částek? Dejme tomu, máte ušetřeno na auto 400.000. Tyto peníze dáte do Arboletu a za rok a půl je dostanete zpět pouze na úrocích. Bude to fungovat stejně dobře? Toť otázka, na kterou Vám asi nikdo neodpoví. Teď nás napadá jedna výzva, na kterou reakce rádi zveřejníme. Napište nám na email arboenemy@gmail.com Vy, kdo máte s ARBOLETEM opravdu špatné zkušenosti a komu nepřišly vybrané peníze a nemohou se s ARBOLETEM spojit, moc nám tím pomůžete. Na závěr, jak se již stalo zvykem: "Lidé přemýšlejte, nebojte se a především bděte". Vaše ARBOLET UTOPIE.

Pokus o výběr

1. března 2016 v 0:23 | Arbolet Utopie
Dobrý den. Tak jsme zkusili vybrat. Z ARBOLETU, z druhé vrstvy. Dle velice jednoduchého postupu v češtině. Musíte mít, respektive máme založenou peněženku na BTC na https://blockchain.info. To šíleně dlouhé a komplikované číslo peněženky si musíte zkopírovat a vložit do systému při vybírání. Pak tam musíte vložit sumu. Je tam uvedeno minimálně 0.05BTC. Zajímavé je už jenom to, že desetiny, setiny atd. se od celých čísel oddělují tečkou ne čárkou nebo něčím jiným. Takže minimální částka, když 1BTC má momentálně hodnotu 10,753,- Kč (to není málo) je nějakých 540,- Kč. Méně se prostě vybrat nedá. Vše jsme poctivě zadaly a stiskly výběr. Nahlásilo nám to, že máme málo prostředků na vrstvě 1. Došlo nám to vzápětí, z jiné než první vrstvy se vybírat nedá. Naše chyba. Chceme tedy udělat převod z vrstvy 2 na vrstvu 1. Při pokusu o tento proces nám Arbolet nahlásil, že smíme s penězi na této vrstvě manipulovat až za 4 dny. Opět naše chyba. Zapomněli jsme, že s penězi na druhé vrstvě se smí manipulovat pouze jednou týdně. V tento okamžik se tedy výplaty nedočkáme. Ale za čtyři dny budeme moct s penězi na druhé vrstvě manipulovat a první co uděláme, tak to bude výběr a určitě Vám vše příště podrobně popíšeme. I když si myslíme, že je Vám čtenářům, kteří čtete naše články jasné, jak to vše probíhá. Byť jsme se kýžených peněz nedočkaly, opět musíme podotknout, že na nás vše působilo profesionálně a čeho si Vážíme asi nejvíc, je přehlednost. Dnes má každý rád, když nemusí nic hledat, dlouze studovat nějaký návod a podobně. To u Arboletu opravdu nehrozí. Když si uvědomíme jak, vypadají některé české eshopy, tak se nám ježí chlupy na rukou. Chceme ještě doplnit jednu věc, která nás fakt dostala. I když to děláme neradi tak upozorníme na toto: https://www.facebook.com/arbolet/?fref=ts Jsou tam informace o tom, že Arbolet rozdává, nevíme, říkejme tomu třeba dividendy. Prostě vydělaly více peněz, než čekaly tak co s nimi, rozdělí je mezi své investory. Je samozřejmě otázka jak to proběhne v reálu, ale musíme říct, že u ARBOLETU by nás to ani nepřekvapilo. No a to kupčení s pozvánkami, tak to je opět typické čecháčkovství. Udělejte si sami obrázek co je ARBOLET po všech těchto informacích zač. Nicméně opět si neodpustíme naše obvyklé "Lidé bděte"