Vyjádření k ROOT

18. března 2016 v 2:01 | Arbolet Utopie
Dobrý večer Arbolet, s kterým již nějaký čas komunikujeme nám zaslal jisté informace, které se týkají webu ROOT. Rozhodli jsme se tuto zprávu okamžitě na našem profilu vystavit pro širokou veřejnost. Žádné další informace nemáme, takže neni důvod tyto informace dál nepředávat.
Vyjádření k ROOT
Dnes nám byl zaslán text z diskuse o nás na ROOT.cz, abychom se k němu vyjádřili. Bude tedy dobře, když takto učiníme pro objasnění a možná i mírné rozptýlení nejrůznějších dojmů.

Zmíněný text (sice tvrdě laděný, ale zato dobře zformulovaný):
Jak jsem tu už odkazoval, podle popisu se to tváří jako kopie ARBX, o kterém dokonce drze tvrdí, že jej prý "na darknetu" vyvíjeli. Na rozdíl od Arboletu ale ARBX:
neslibuje žádné pevné zhodnocení
není anonymní
má detailní statistiky
po pohledu do blockchainu viditelně obchoduje
nemá web plný nesmyslných a namachrovaných tvrzení o darknetu, super zabezpečení vypočítané s pravděpodobností na devět desetinných míst, garantování výnosů a srdceryvných výlevech o tom, jak měsíce nespali a jak jim chodí desítky děkovných dopisů denně (nepsal to náhodou Radek Hulán?)

Půjdeme na to popořádku

Jak jsem tu už odkazoval, podle popisu se to tváří jako kopie ARBX, o kterém dokonce drze tvrdí, že jej prý "na darknetu" vyvíjeli.
Tímto jsme byli vážně zaskočeni. Rozhodně netvrdíme, že jsme kopií tohoto projektu a popravdě jsme jej ani sami nezaznamenali. Jestliže bychom u nás chtěli těžit ze slávy něčeho na internetu, tak rozhodně ne tohoto, o čem nikdo v ČR ani neslyšel. Kdybychom na Cape Townské ARBX chtěli odkazovat, tak to rozhodně nesedí s našimi texty. ARBX jsme si říkali na deepwebu a to ještě před tím, než vzniklo toto zmiňované ARBX (dle Whois 2015). Proč bychom se ale nakonec jmenovali Arbolet, kdybychom chtěli těžit toto? Určitě ne kvůli pochopitelně příznačnému letadlu. smile emoticon
Jak jsme drzí, či nikoli, tak to považujeme za záležitost osobního vkusu. Tento názor akceptujeme a vyvracet jej samozřejmě nemůžeme.

Uvedeme tedy na připravovanou novou hlavní stránku prohlášení, že se zmíněnou službou nemáme, krom shody jmen a podobného BTC zaměření nic společného, abychom definitivně vyvrátili tuto opodstatněnou spekulaci.

neslibuje žádné pevné zhodnocení
Deklarujeme, že jsme prozatím schopni udržet zhodnocení, které máme uvedeno. Navíc už někteří naši členi vědí, že to ve skutečnosti není tak vysoké zhodnocení, protože jsou procenta už dlouho na půl přerozdělena mezi vrstvu a výstup kvůli stabilizačním procesům. Pozvánky budeme muset už velmi brzy do odvolání úplně zastavit. Pokud bychom ale nebyli schopni udržet výnosy a operovali s nadbytečným množstvím členského kapitálu, tak bychom je určitě museli dočasně snížit, což už jsme s mnohými také diskutovali.

není anonymní
Dobře. My jsme. Všem našim členům jsme to řekli. Nikoho nenutíme, aby vstoupil do neprověřené anonymní služby. Jde nám o to, abychom si onu důvěru mohli postupně vysloužit činy pro naší úzkou komunitu. Nechceme se v dnešním světě stávat veřejně známými. Naše identity chápeme jako velmi osobní věc a když to někdo nepřijme, tak tomu rozumíme a nemusí s námi přeci nijak spolupracovat.

má detailní statistiky
Máme své vnitřní statistiky, podle kterých provádíme analýzy. Pokud bychom své statistiky vydávali, tak nás také kdokoliv může napadnout za jejich hodnověrnost, pravost atd. V tomto bodě prozatím reálně přijatelné a bezpečné východisko nevidíme. Bereme to jako podnětnou myšlenku a zvážíme do budoucna zveřejnění informací i z této oblasti.

po pohledu do blockchainu viditelně obchoduje
Aktuálně prostředky klientů po několika dnech prochází anonymizačním procesem, tudíž člen vidí, že jeho část odešla na nějakou další adresu. Kdybychom působili viditelně, tak by to přineslo navíc jistá rizika. Pak už by kdokoliv, kdo by měl silný zájem na odhalení, mohl zjistit, pod jakými identitami obchodujeme. Je to jedna z možností, která přidává na transparentnosti, ale my jsme zvolili možnost druhou s vyšší mírou anonymity. Vystavili bychom se tímto dohledu, který by si dobrovolně nejspíš nikdo nepřál.

nemá web plný nesmyslných a namachrovaných tvrzení o darknetu, super zabezpečení vypočítané s pravděpodobností na devět desetinných míst, garantování výnosů a srdceryvných výlevech o tom, jak měsíce nespali a jak jim chodí desítky děkovných dopisů denně
Na deepwebu jsme začínali, zkoušeli, testovali a zažili i spousty problémů. Působit v tomto ohledu "namachrovaně", tak to rozhodně nebylo naším záměrem.
V ohledu zabezpečení a v dopisech musíme dát ovšem pisateli za pravdu. Chtěli jsme tímto vyjádřit, že jsme dobře zabezpečení s pravděpodobností vnějšího napadení tzv. nula celá nula nula nic. I ten armádní superpočítač byl více méně odhad z naší strany. Skutečně jsme to takto detailně nepropočítávali. Nepředpokládali jsme, že na tom bude opravdu někomu záležet. Chystáme také nové stránky, kde toto už nebude.
Výnosy garantujeme s tím, že se zkrátka mohou v čase měnit. Věříme si dostatečně na to, že jsme schopni finance zhodnocovat. Ale určitě nikoli na vždy, příliš velké skupině lidí a s až moc vysokým objemem financí. Stále zkoušíme a zjišťujeme, analyzujeme a hledáme nové příležitosti.

Naše děkovné dopisy jsou realitou. Dobře, každý den nedostáváme desítky. Jsme ale rádi i za pár denně. Bývají dny, kdy je jich mnoho. V průměru na den je to ale určitě méně. Přiznáváme, že se tedy jednalo o emočně laděnou expresi toho, že nám celkově dostatek lidí děkuje za náš přínos a pomoc při jejich problémech a nás to těší. Nenapadlo nás, že to bude skutečně někomu trnem v oku a můžeme toto tvrzení dodatečně uvést na pravou míru.

Opravdu se snažíme v naší společné vizi, která se snad už brzy stane realitou. Díky tomu jsme velmi dlouho spát ani nemohli. Výnosy se mohou změnit (nikoliv pro ty investice, které proběhly s vědomím současného úroku), ale to ať si rozhodnou sami členové, zda skupinu uzavřít a výnosy zachovat a nebo pootevřít dalším, a výnosy upravit. Vytváříme sice malou, ale zase stabilní členskou komunitu a tvoříme s ní alternativní médium, které doufáme, že nebude mít v ČR obdoby. Používáme k tomu zdroje, které máme k dispozici a nechceme nikdy a nikoho okrást o peníze, které prostě nejsou naše. Ve sféře nových alternativních prostředků vidíme obrovský potenciál růstu a členům nejrůznějšími články a překlady videí ukazujeme, proč.

Jestliže se ROOT komunita shodne a určí svého mluvčího, který nám bude podávat takto pěkně shrnuté a pádné argumenty proti nám, tak jsme ochotni vést na toto téma dialog. Pouze ale za předpokladu, vynechají-li se z komunikace vulgarismy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama