Duben 2016

Arbolet novinky

28. dubna 2016 v 16:45 | Arbolet Utopie
Dobrý den. Musíme se omluvit všem našim čtenářům a fandům, za tři týdny mlčení. Měli jsme spoustu jiné práce a také jsme vlastně sháněli nějaké další informace o ARBOLETU. Podařilo se nám spojit se s několika klienty ARBOLETU a všichni jsou se službami naprosto spokojeni. Vklady, výběry, narůstání úroků dle vrstev atd. Vše funguje tak jak je slibováno. A nakonec i my jako aktivní uživatelé ARBOLETU to musíme potvrdit. Je nám to až trapné, ale musíme jako ARBOLET UTOPIE poznamenat, že se nám nedaří najít nic, co lze zkritizovat, vytýkat, nebo jiným způsobem pomlouvat. Naopak, tým ARBOLETU se opravdu snaží a je to vidět na jejich webu. Neustále přichází s novými informacemi, nápady a inovacemi. Snad zde neprozradíme nic, co bychom neměli, když uvedeme, že bude pravděpodobně již příští měsíc uveden do provozu ARBOLET2, což je podstatně propracovanější a podrobnější verze stávajícího systému. Přibude nultá vrstva (bez zhodnocování), která bude fungovat prostě jako obyčejná BTC peněženka. Celý systém bude plně responzivní. Bude tedy možnost plnohodnotně pracovat s ARBOLETEM i na smartphonech, tabletech a podobně. Výrazně se zvýší bezpečnost celého systému a personalizace jako taková. Těch vylepšení je hodně a nakonec ten kdo má do systému přístup jistě již "nahlédl do kuchyňky" a ten kdo nemá tak má smůlu. Zvací emaily funkční nejsou, a troufáme si odhadnout, že ani v nejbližší době nebudou. A my se ani trochu nedivíme. Klientů mají dostatek, cashflow také, tak proč si komplikovat život. Máte prostě smůlu, vy co jste zaváhaly. Další věc, na kterou se těšíme, je, že bude možné pomocí ARBOLETU platit za zboží a služby na eshopech a portálech, které umožňují platit bitcoiny. Míst na webu, kde taková možnost je neustále přibývá, a my vidíme v tomto servisu veliký potenciál. Je toho opravdu hodně o čem by se dalo psát v souvislosti s ARBOLETEM. Na závěr si neodpustíme jednu poznámku. Banky neustále zvyšují poplatky za své většinou papírové služby. Placení klasickou kreditkou již také ztrácí své kouzlo. Takže se modlíme, aby se bitcoin co nejdříve rozmohl a stal se standardním platidlem jako koruna, euro či dolar. Až se tak stane, tak teprve v tu chvíli všichni zjistíme sílu služeb, které ARBOLET poskytuje. A prosíme Vás "lidé bděte" Vaše ARBOLET UTOPIE.

Otázky a odpovědi

6. dubna 2016 v 23:28 | Arbolet Utopie
Dobrý den. V minulém článku jsme napsali, že máme s ARBOLETEM vybudované nadstandardní vztahy. Vzhledem k tomu, že jsme začínaly jako těžcí, jak se dnes všude používá "Hateři", tak je to více než podivné. Uznáváme. Nicméně s ARBOLETEM komunikujeme a rozhodli jsme se, tentokrát po dohodě s nimi, zveřejnit otázky, které jsme jim položili během celé doby co, jsme s nimi v kontaktu, a které neustále dokola řeší návštěvníci Rootu, různých blogů a fcb stránek. Nakonec i o nás je na těchto portálech zmiňováno. Níže je deset otázek, na které jsme dostaly jasné odpovědi. Ale nepočítejte, že se něco zásadního dozvíte, protože Vám vše průběžně píšeme na našem FCB.
OTÁZKA: Proč odmítáte zveřejnit, kdo jste, vaše IČO, a další nacionále dle kterých bychom my, Vaši klienti věděli, komu dáváme peníze.
ODPOVĚĎ: Je to pravidlo, kterým se řídíme a myslíme, že takto by to na internetu mělo vypadat. Nikdo by neměl svoji identitu vystavovat online. To, že jsme anonymní, tak otevřeně přiznáváme a v našich textech i na samotné stránce zdůrazňujeme. Pokud by někomu ale vadilo, že naše identity nezná, tak do našeho rozvoje přeci nebude investovat, nebo si své finance vybere. U bank sice lidé vědí, kde sídlí, ale pomohlo to snad někdy někomu, když s nimi měl potíž? Členové naše pohnutky v setrvání v anonymitě chápou a důvěřují nám i přes to, že je nezveme domů na šálek čaje o páté. Navíc, kdo Vám může nejlépe doporučit, či zaručit Vaší vlastní anonymitu, než sám anonym?
OTÁZKA: Firma, která má kořeny na deepwebu(DW) není moc věrohodná.
ODPOVĚĎ: Myslíte? Věrohodnost firmy bychom rozhodně nesoudili podle toho, kde začínala. Dalo by se říci, že čím hlouběji má strom kořeny, tak tím silnější je a jen tak jednoduše jej něco neskolí. Takže za to, že naše kořeny sahají až do hlubin DW, se rozhodně nestydíme a naopak to bereme jako naši výhodu.
OTÁZKA: Kolik má Vaše společnost zaměstnanců, a je ARBOLET jediný projekt na jehož vývoji pracujete.
ODPOVĚĎ: Nemáme společnost. Nejsme žádné S.R.O. Nemáme zaměstnance. Jsme spíše něco, jako společenství lidí, které se názorově sešlo. Zakládajících je 7 členů. Díky naší činnosti spolupracujeme s několika vyššími desítkami lidí z celé ČR. Informace o nich zveřejňovat nemůžeme. Každý pracuje na určitém úkolu, nebo je povolán operativně, když potřebujeme vypomoci. Není to náš jediný projekt. Arbolet je jenom začátek. Je to pouze brána, za níž chceme vytvořit úplně nový alternativní BTC svět, kde nebude mít moc vláda, stát, ani banky.
OTÁZKA: Jak jsou lidé, co u Vás pracují placeni.
ODPOVĚĎ: Protože bankám nedůvěřujeme, tak jsou výplaty prováděny anonymně přes BTC platby. Většině lidem jdou výplaty na Arbolet účet, protože jsou samozřejmě našimi členy.
OTÁZKA: Jsou Vaši spolupracovníci zavázáni k mlčenlivosti.
ODPOVĚĎ: Jak v čem. Většinou se jedná o odsouhlasení podmínek, že některé informace nesmí vyjít na povrch předčasně. Právě na loajalitě našich členů si zakládáme. Když s lidmi jednáte férově, tak se Vám to v drtivé většině případů vrátí mnohonásobně zpět. Z této "statistiky" vycházíme i při komunikaci s každým naším jednotlivým členem a světe div se, funguje to.
OTÁZKA: Co když Bitcoin padne, nebo se jeho cena sníží třeba na polovinu. Z historie této kryptoměny víme, že možné to je. Co bude s Vašimi klienty.
ODPOVĚĎ: Chápeme, kam tím míříte a i tuto možnost připouštíme, že BTC padnout může. My ale pouze nespekulujeme s růstem či poklesem BTC a také, i když se to tak může zdát, tak my nedržíme veškerý náš objem jen v této kryptoměně. Je to tak, že máme přerozdělen kapitál mezi více aktiv a jedno z nich je i bitcoin, se kterým provádíme arbitráže. Jeho změny na trhu ale samozřejmě sledujeme a adekvátně na ně reagujeme. Na druhou stranu, takové prudké pády či nárůsty BTC pro nás mohou znamenat skutečné žně.
OTÁZKA: Proč nejsou Vaše stránky responzivní.
ODPOVĚĎ: Ano, prozatím jsme stránky responzivní neudělaly. Nyní je ale celkově předěláváme. Jestliže pravidelně navštěvujete svůj účet, tak jste jistě zjistili, že se web výrazně a nejen z responzivního hlediska mění. V řádu měsíců bude kompletně upraven a doufáme, že se členi nebudou stačit divit, jak se jim prostá BTC peněženka mění před očima.
OTÁZKA: Co když změní vláda v ČR a ČNB postoj k bitcoinu a budete nuceni zveřejnit informace o prováděných operacích, informace o klientech atd. Něco podobného se teď děje v USA.
ODPOVĚĎ: Nemyslíme si, že se něco podobného v naší zemi v dohledné době stane. USA je daleko před námi a v tomto odvětví je to i zde stále v plenkách. I kdyby náhodou, tak dokud u nás někdo nebude stát s "kvérem u hlavy", tak my žádné informace o klientech nevydáme. Vlastně ani v tomto případě, protože je ani cíleně neshromažďujeme. Štěstí přeje připraveným a my děláme vše proto, aby nás žádné restrikce snadno neomezily. Některým se samozřejmě nejspíš budeme muset jednou přizpůsobit a jiné se zase dají ohnout či obejít. Snad chápete, že více bychom se o tom už raději nerozepisovali.
OTÁZKA: Proč je v pravém spodním rohu ARBOLETU malý obrázek Anonymous.
ODPOVĚĎ: On tam nějaký je? ;)
OTÁZKA: Co když jednou budou všichni vydělávat na arbitrážích a nikomu se nebude chtít pracovat. To se zhroutí celý ekonomický systém.
ODPOVĚĎ: Všichni na arbitrážích vydělávat nemohou. To není možné. Jako každý trh má i tento své limity a maxima. Všichni ale na druhou stranu mohou začít využívat kryptoměny a osvobodit se z područí byrokratického aparátu a ukázat mu, že to jde i bez něj. Arbitráže jsou pouze jedna z cest, kterou chceme lidi seznámit s jejich možnostmi a alternativami svobodnějšího způsobu života. Všichni lidé to mají na dosah ruky a díky naší práci se už nebudou moci vymlouvat, že je o tom nikdo neinformoval…
KONEC

Budeme dál dávat pozor na vše kolem ARBOLETU a budeme Vás okamžitě informovat o jejich pochybeních a přešlapech vůči stávajícím klientům. Jo, a abychom tentokrát nezapomněli, prosíme "lidé bděte"