Otázky a odpovědi

6. dubna 2016 v 23:28 | Arbolet Utopie
Dobrý den. V minulém článku jsme napsali, že máme s ARBOLETEM vybudované nadstandardní vztahy. Vzhledem k tomu, že jsme začínaly jako těžcí, jak se dnes všude používá "Hateři", tak je to více než podivné. Uznáváme. Nicméně s ARBOLETEM komunikujeme a rozhodli jsme se, tentokrát po dohodě s nimi, zveřejnit otázky, které jsme jim položili během celé doby co, jsme s nimi v kontaktu, a které neustále dokola řeší návštěvníci Rootu, různých blogů a fcb stránek. Nakonec i o nás je na těchto portálech zmiňováno. Níže je deset otázek, na které jsme dostaly jasné odpovědi. Ale nepočítejte, že se něco zásadního dozvíte, protože Vám vše průběžně píšeme na našem FCB.
OTÁZKA: Proč odmítáte zveřejnit, kdo jste, vaše IČO, a další nacionále dle kterých bychom my, Vaši klienti věděli, komu dáváme peníze.
ODPOVĚĎ: Je to pravidlo, kterým se řídíme a myslíme, že takto by to na internetu mělo vypadat. Nikdo by neměl svoji identitu vystavovat online. To, že jsme anonymní, tak otevřeně přiznáváme a v našich textech i na samotné stránce zdůrazňujeme. Pokud by někomu ale vadilo, že naše identity nezná, tak do našeho rozvoje přeci nebude investovat, nebo si své finance vybere. U bank sice lidé vědí, kde sídlí, ale pomohlo to snad někdy někomu, když s nimi měl potíž? Členové naše pohnutky v setrvání v anonymitě chápou a důvěřují nám i přes to, že je nezveme domů na šálek čaje o páté. Navíc, kdo Vám může nejlépe doporučit, či zaručit Vaší vlastní anonymitu, než sám anonym?
OTÁZKA: Firma, která má kořeny na deepwebu(DW) není moc věrohodná.
ODPOVĚĎ: Myslíte? Věrohodnost firmy bychom rozhodně nesoudili podle toho, kde začínala. Dalo by se říci, že čím hlouběji má strom kořeny, tak tím silnější je a jen tak jednoduše jej něco neskolí. Takže za to, že naše kořeny sahají až do hlubin DW, se rozhodně nestydíme a naopak to bereme jako naši výhodu.
OTÁZKA: Kolik má Vaše společnost zaměstnanců, a je ARBOLET jediný projekt na jehož vývoji pracujete.
ODPOVĚĎ: Nemáme společnost. Nejsme žádné S.R.O. Nemáme zaměstnance. Jsme spíše něco, jako společenství lidí, které se názorově sešlo. Zakládajících je 7 členů. Díky naší činnosti spolupracujeme s několika vyššími desítkami lidí z celé ČR. Informace o nich zveřejňovat nemůžeme. Každý pracuje na určitém úkolu, nebo je povolán operativně, když potřebujeme vypomoci. Není to náš jediný projekt. Arbolet je jenom začátek. Je to pouze brána, za níž chceme vytvořit úplně nový alternativní BTC svět, kde nebude mít moc vláda, stát, ani banky.
OTÁZKA: Jak jsou lidé, co u Vás pracují placeni.
ODPOVĚĎ: Protože bankám nedůvěřujeme, tak jsou výplaty prováděny anonymně přes BTC platby. Většině lidem jdou výplaty na Arbolet účet, protože jsou samozřejmě našimi členy.
OTÁZKA: Jsou Vaši spolupracovníci zavázáni k mlčenlivosti.
ODPOVĚĎ: Jak v čem. Většinou se jedná o odsouhlasení podmínek, že některé informace nesmí vyjít na povrch předčasně. Právě na loajalitě našich členů si zakládáme. Když s lidmi jednáte férově, tak se Vám to v drtivé většině případů vrátí mnohonásobně zpět. Z této "statistiky" vycházíme i při komunikaci s každým naším jednotlivým členem a světe div se, funguje to.
OTÁZKA: Co když Bitcoin padne, nebo se jeho cena sníží třeba na polovinu. Z historie této kryptoměny víme, že možné to je. Co bude s Vašimi klienty.
ODPOVĚĎ: Chápeme, kam tím míříte a i tuto možnost připouštíme, že BTC padnout může. My ale pouze nespekulujeme s růstem či poklesem BTC a také, i když se to tak může zdát, tak my nedržíme veškerý náš objem jen v této kryptoměně. Je to tak, že máme přerozdělen kapitál mezi více aktiv a jedno z nich je i bitcoin, se kterým provádíme arbitráže. Jeho změny na trhu ale samozřejmě sledujeme a adekvátně na ně reagujeme. Na druhou stranu, takové prudké pády či nárůsty BTC pro nás mohou znamenat skutečné žně.
OTÁZKA: Proč nejsou Vaše stránky responzivní.
ODPOVĚĎ: Ano, prozatím jsme stránky responzivní neudělaly. Nyní je ale celkově předěláváme. Jestliže pravidelně navštěvujete svůj účet, tak jste jistě zjistili, že se web výrazně a nejen z responzivního hlediska mění. V řádu měsíců bude kompletně upraven a doufáme, že se členi nebudou stačit divit, jak se jim prostá BTC peněženka mění před očima.
OTÁZKA: Co když změní vláda v ČR a ČNB postoj k bitcoinu a budete nuceni zveřejnit informace o prováděných operacích, informace o klientech atd. Něco podobného se teď děje v USA.
ODPOVĚĎ: Nemyslíme si, že se něco podobného v naší zemi v dohledné době stane. USA je daleko před námi a v tomto odvětví je to i zde stále v plenkách. I kdyby náhodou, tak dokud u nás někdo nebude stát s "kvérem u hlavy", tak my žádné informace o klientech nevydáme. Vlastně ani v tomto případě, protože je ani cíleně neshromažďujeme. Štěstí přeje připraveným a my děláme vše proto, aby nás žádné restrikce snadno neomezily. Některým se samozřejmě nejspíš budeme muset jednou přizpůsobit a jiné se zase dají ohnout či obejít. Snad chápete, že více bychom se o tom už raději nerozepisovali.
OTÁZKA: Proč je v pravém spodním rohu ARBOLETU malý obrázek Anonymous.
ODPOVĚĎ: On tam nějaký je? ;)
OTÁZKA: Co když jednou budou všichni vydělávat na arbitrážích a nikomu se nebude chtít pracovat. To se zhroutí celý ekonomický systém.
ODPOVĚĎ: Všichni na arbitrážích vydělávat nemohou. To není možné. Jako každý trh má i tento své limity a maxima. Všichni ale na druhou stranu mohou začít využívat kryptoměny a osvobodit se z područí byrokratického aparátu a ukázat mu, že to jde i bez něj. Arbitráže jsou pouze jedna z cest, kterou chceme lidi seznámit s jejich možnostmi a alternativami svobodnějšího způsobu života. Všichni lidé to mají na dosah ruky a díky naší práci se už nebudou moci vymlouvat, že je o tom nikdo neinformoval…
KONEC

Budeme dál dávat pozor na vše kolem ARBOLETU a budeme Vás okamžitě informovat o jejich pochybeních a přešlapech vůči stávajícím klientům. Jo, a abychom tentokrát nezapomněli, prosíme "lidé bděte"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama